O projekcie

Klient: Gazprom Transgaz Białoruś to unikalna sieć stacji gazu ziemnego w Republice Białoruś. Ponad 30 lat na rynku paliw gazowo-silnikowych. Dziś firma jest reprezentowana przez sieć 14 modułowych stacji tankowania, 27 samochodowych stacji napełniania gazem, a także posiada własną infrastrukturę serwisową.

Cel: stworzenie strony internetowej z prostą nawigacją w stylu korporacyjnym.

Czytaj opininie Przejdź na stronę

Zespół naszej firmy opracował 4 kroki dla tworzenia serwisu. 

Krok 1. Koncepcja

Z jednej strony chcieliśmy stworzyć piękną, świeżą i interesującą stronę internetową, która pasowałaby do kierunku działalności firmy, podkreślała przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo gazu ziemnego. Z drugiej strony strona musi odzwierciedlać wiarygodność takiego produktu, wzbudzać zaufanie i zrozumienie.

Krok 2. Design

Styl korporacyjny stał się kluczową cechą witryny. Płynność linii, połączenie błękitnego i morskiego turkusu oraz soczyste obrazy są inspirowane ideą natury. Można powiedzieć, że miłość do natury nadała tej wyjątkowości, która wyróżnia tę firmę spośród innych. Udało nam się dopasować projekt strony nie tylko do pomysłu korporacyjnego firmy, ale także nadać jej odrębne życie.

Fala     

Ten niepozorny na pierwszy rzut oka, ale radykalnie wyróżniający się element na tle innych najbardziej spodobał się naszemu zespołowi. Wydawałoby się, że to nic wielkiego, ale to właśnie ta fala nadała całej koncepcji pewną kompletność i zwięzłość.

Las dookoła

Strona główna witryny wita odwiedzających zielonym krajobrazem i markowym samochodem. Harmonia Natury i samochodu zasilanego metanem, to element, który przekazuje ideę przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa produktów firmy.

2.png


Czcionka

Pod tym względem nie było żadnych wątpliwości. Oczywiście powinno być tak proste i łatwe do odczytania, jak to tylko możliwe. Zwiedzający powinni czuć się komfortowo, spostrzeganie nie powinno wymagać dodatkowego wysiłku.  

Krok 3. Unformat 

Specjalnie dla tego projektu opracowano kilka unikalnych modułów.  

1. Mapa interaktywna

Pokazuje lokalizację wszystkich stacji benzynowych i czas ich pracy.

3.png

2. Kalkulator

Oblicza różnicę w zużyciu paliwa: benzyny i metanu, a także zwrot kosztów używania samochodu zasilanego metanem.

4.png

3. Ceny paliwa

Na dole strony głównej stale wyświetlany jest moduł „Cena paliwa”. Cena metanu jest stale wyświetlana, ale po najechaniu myszką na przycisk „Porównaj ceny” moduł pokazuje ceny innych paliw. Ceny są generowane niezależnie od zasobów strony trzeciej.

Krok 4. Informacyjność

Oprócz aspektów wizualnych, ważne są ciekawe i przydatne treści, dlatego witryna zawiera archiwum zdjęć i wideo. Zdjęcia i filmy nie są dodawane według albumów, ale natychmiast sortowane według roku. Pozostałe informacje można znaleźć w sekcjach „Usługi”, „Przydatne informacje”, „Historia”, „To ciekawe” itp.

Wynik

Strona okazała się nie tylko piękna pod względem wizualnym, ale także przejrzysta, pouczająca i wygodna. Cel został osiągnięty - przyjazność dla środowiska, wydajność i bezpieczeństwo gazu ziemnego, a także niezawodność i możliwości produkcyjne firmy znajdują odzwierciedlenie w każdym bloku, każdym elemencie i każdej literze witryny.


Uzyskaj rabat

Skorzystaj z kalkulatora i uzyskaj rabat na swój projekt. Po przesłaniu formularza nasz menedżer skontaktuje się z Tobą w celu zastosowania rabatu. Zniżka będzie obowiązywać przez trzy dni od daty rezerwacji.

Wysokość rabatu zmienia się co tydzień i zależy od obciążenia produkcyjnego.
Rabat dotyczy tylko rozwoju nowej strony internetowej.