Nowy Bitrix24. Seattle: aplikacja mobilna, zadania i projekty, scrum
8 December 2021

23 listopada 2021 odbyła się prezentacja nowych produktów Bitrix24: Seattle.
Nastąpiły zmiany nie tylko w konstrukcji platformy cyfrowej. Podstawowe narzędzia, z których korzystamy na co dzień, zostały udoskonalone i uzupełnione o przydatną funkcjonalność.

Wprowadzono także 2 nowe produkty: księgowość magazynową i scrum.

W tym artykule skupiliśmy się na rozważeniu nowych narzędzi do procesu komunikacji w firmie. W drugiej części porozmawiamy o organizacji procesu sprzedaży i księgowości.

1. Aplikacja mobilna

1.1. Nawigacja w aplikacji mobilnej
Oprócz zwykłego dolnego menu dostępne jest teraz wygodne przejście przez zakładki znajdujące się na górze. Te zakładki zostały dodane do wszystkich sekcji aplikacji mobilnej Bitrix24.

1.2. Gwarantowane wiadomości
Bitrix24 obiecuje nam gwarantowane dostarczanie wiadomości w narzędziu Chat and Calls. Nawet jeśli wiadomość została wysłana z powodu problemów z komunikacją, wiadomość na pewno dotrze do odbiorcy.

1.3 Nowe projekty
Wcześniej narzędzie «Projekty» nie było dostępne w aplikacji mobilnej, przy najnowszej aktualizacji w aplikacji pojawiła się ta sama lista projektów, do której jesteśmy przyzwyczajeni na pulpicie Bitrix24. Wszystkie projekty są sortowane według aktywności.

Безымянный.png

Gdy przełączysz się do projektu, górne zakładki wyświetlą dodatkowe narzędzia, które zostały zainstalowane podczas tworzenia projektu.

1.4. Autoryzacja QR w Bitrix24 na pulpicie
Za pomocą kodu QR można teraz szybko zalogować się do pulpitu Bitrix24.

2. Wspólna praca

Być może zauważyłeś, że w menu bocznym pojawił się blok «Współpraca», który łączy w sobie następujące narzędzia: wiadomości, czat i rozmowy, grupy, dysk, kalendarz, dokumenty online.

1111.png

2.1. Rozmowa wideo: plan spotkania
Dobrą praktyczną zasadą po spotkaniu lub w jego trakcie jest napisanie planu spotkania. Jest to dokument, w którym pokrótce opisano agendę, nakreślono zadania z ich własnymi odpowiedzialnymi.

Безымянный2222.png

Teraz w Bitrix24 w narzędziu «Rozmowa wideo» istnieje możliwość stworzenia dokumentu i przechowywania go razem ze wszystkimi uczestnikami rozmowy.

2.2. Widżet pracownika
Widżet pracownika rozwinie się po kliknięciu imię i nazwisko użytkownika.

Zaktualizowany widżet zawiera następujące elementy:
- ustawienia tła;
- mierzenie pulsu aktywności pracownika;
- pomiar poziomu stresu;
- szybkie przejście do aplikacji desktopowej;
- szybkie przejście do aplikacji mobilnej;
- konfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego;
- historia logowań z różnych urządzeń;
- elastyczna personalizacja powiadomień;
- Przycisk «Wyjdź»

2.3. Dwukierunkowa integracja kalendarza
Teraz Bitrix24 jest jeszcze bardziej zsynchronizowany z Twoim urządzeniem. Wydarzenia utworzone w Bitrix24 są umieszczane we wszystkich kalendarzach Twojego urządzenia mobilnego, dzięki czemu nie przegapisz ważnego wydarzenia lub zadania.

2.4. Bitrix24. Dokumenty
Dokumenty zostały dodane do wszystkich taryf dla Bitrix24 w wersji on-premise.

Безымянный222233333333.png

2.5. Poczta
Zaktualizowany interfejs poczty pozwala nam na zapisanie maila w CRM, stworzenie zadania na podstawie maila, rozmowę na czacie, dołączenie do spotkania czy przesłanie maila do aktualności. Zwiększono również szybkość wysyłania listów.

2.6. Bitrix24: Desktop 13.0

Wszystkie możliwe aktualizacje zostały przeniesione na pulpit Bitrix24, oprócz tego przeprowadzono następujące prace mające na celu poprawę funkcjonalności:
- poprawiona praca rozmów wideo;
- dodano transmisję dźwięku z komputera do udostępniania ekranu;
- obsługa szybkiego logowania za pomocą kodu QR;
- dodano skróty klawiszowe do wyszukiwania i powiększania;
- zmniejszone zużycie pamięci i inne.

3. Zadania i projekty 

3.1. Wynik zadania
Pracując w zadaniu, możesz naprawić wynik, aby menedżer nie przewijał dużej liczby komentarzy do zadania, lecz widział wynik w osobnym bloku

787.png

Dodatkowo o wyniku w zadaniu:
- zadanie można wykonać tylko wtedy, gdy jest wynik;
- w wyniku mogą być przedstawione kilka uczestników;
- każdy komentarz może być oznaczony jako wynik;
- możliwych jest kilka wyników od wykonawców.

3.2. NOWE NARZĘDZIE: Scrum

Scrum to nowa sekcja w narzędziu Zadania i Projekty. W przypadku Scrum musisz zebrać zespół, który będzie brał udział w sprintach, wypełniał cele i zadania.

9889.png

Obszar roboczy narzędzia podzielony jest na 2 części: backlog i sprint.

Wszystkie zadania są dodawane do backlogu na starcie i w trakcie realizacji projektu. Możesz oddzielić zadania w backlogu za pomocą tagów lub eposów. Epic to ambitny cel. Jeśli grupa zadań należy do tego samego tematu, można je połączyć z jednym epiciem.

Sprint to okres, który obejmuje określoną listę zadań. Zadania z backlogu przenoszone są do sprintu, wyznaczane są osoby odpowiedzialne, wskazywane są terminy, wszystko jest takie samo jak przy wyznaczaniu zwykłych zadań. Po rozpoczęciu sprintu dowiadujemy się, które zadania zostały wykonane, a które nie. Zadania, których pracownicy nie ukończyli, wracają do backlogu i są przenoszone do kolejnych sprintów. W ten sposób możesz zaplanować dowolną liczbę sprintów, aż wszystkie zadania zostaną wykonane.

Безымянный676767.png

Narzędzia Bitrix24 w zupełności wystarczą do podstawowej organizacji pracy. Niemniej jednak zespół Bitrix24 nigdy nie przestaje zadziwiać swoich użytkowników zupełnie nowymi narzędziami i produktami, które rozszerzają klasyczne metody zarządzania.

Aktualizacje są dostępne we wszystkich istniejących taryfach Bitrix24.

W części 2 artykułu poruszymy temat nowości w systemie CRM, rozważymy nowy produkt: księgowość magazynową, a także opowiemy o aktualizacjach contact center, formularzach CRM, robotach i analityce.

Aktualności

23 listopada 2021 odbyła się prezentacja nowych produktów Bitrix24: Seattle.

 Zmiany zaszły w następujących instrumentach:
- Aplikacja mobilna
- Współpraca
- Zadania i projekty
- CRM
- Centrum kontaktowe
- Analityka CRM

Oprócz aktualizacji ww. narzędzi wydane zostały również 2 nowe produkty: księgowość magazynowa oraz scrum.

Więcej o nowościach przeczytasz w naszych artykułach: Część 2.

Uzyskaj rabat

Skorzystaj z kalkulatora i uzyskaj rabat na swój projekt. Po przesłaniu formularza nasz menedżer skontaktuje się z Tobą w celu zastosowania rabatu. Zniżka będzie obowiązywać przez trzy dni od daty rezerwacji.

Wysokość rabatu zmienia się co tydzień i zależy od obciążenia produkcyjnego.
Rabat dotyczy tylko rozwoju nowej strony internetowej.